Најпрво сусамот потпечете го. Кога ќе се излади додадете ја урдата, сецканиот лук и ситно сецканите краставици. Мајонезот измешајте го со павлаката и додадете ги во сусамот. Оставете ја салатата околу 1 час во фрижидер и пред да ја послужите наросете одозгора мелени ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови