Оваа наша ЛУДА Снешка ме испровоцира со нејзините луди идеи да направам кајмак по дома и испадна една уште полуда салада....епа ЛУДO авторските права на салатава ти ги препишувам тебе

Во еден сад се составуваат кајмакот, ситно сецканите солени бадеми, потпечениот сусам и околу половина лажиче лук во прав (може и свеж). Смесата убаво се соединува за да стане хомогена и ете толку спремно за сервирање...Епа на здравје...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови