Зелката и кромидот ситно исецкајте ги а морковите изрендајте ги. Ставете ги во сад и направете го сосот.
Сите состојки за сос ставете ги во чинија и со вилушка измешајте ги да се изедначат. Додајте го во исецканиот зеленчук, измешајте и послужете ја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани