1. Загрејте го шеќерот со малку вода. Додајте го чоколадото и промешајте, па додајте ги мелените ореви и бисквити. На крај додајте го и румот, убаво измешајте и оставете смесата да се олади.
2. Од смесата направете топчиња. Топчињата извалајте ги во сецканите ореви и редете ги во чинија.
Послужете ги топчињата во корпи од хартија.
Излегуваат околу 35 топчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани