Пилешките гради исечете ги на шницли, додајте ја солта и биберот и ставете ги да се пржат на масло.
Во меѓувреме подгответе ја салатата.
Зелката и кромидчето исецкајте ги, морковот изрендајте го и ставете ги во сад. Додајте го јогуртот, мајонезот, сенфот, киселината, додајте сол и бибер по вкус и измешајте ја.
Испрженото месо исечете го на тенки траки а доматите на кругчина.
Земете една тортиља и стоплете ја во тава од двете страни по една минута.
На средината ставете по две ливчина марула,над неа ставете ја салата од зелка,потоа доматот и на крај месото.Свиткајте ја во ролат и завиткајте ја во алуминиумска фолија како бомбона.
Истата постапка повторете ја со другите тортиљи.
Готовите заролани тортиљи оставете ги неколку минути за да се спојат вкусовите, потоа послужете ги.
Можат да се јадат одма или оладени во фрижидер.
Овие состојки се доволни и за 8 помали тортиљи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани