Подготовка

1. Изрендајте ги компирите, а кромидот и лукот поминете ги во сецко. Ставете ги сите состојки во еден сад и измешајте ги убаво.

2. Смесата истурете и израмнете ја во плех од шпоретот, претходно обложен со пек-хартија, која ако е посна малку со четче можи да е намрсена за полесно вадење на кората.

3. Печете на 200 степени околу 25 минути. Печената кора заедно со се хартијата завиткајте ја во ролна откако ќе отседи.

4. Спремете го филот од мелено месо со тоа што ќе ги измешате сите состојки од кои кромидот исто така ќе го исечкате го сецко.

5. Премачкајте ја печената кора со филот насекаде и заролајте ја. Вратете ја во плехот и печете на 180С околу 40на минути.

6. Готовиот ролат можи да го оставите така клод или да го премачкате со кисела павлака и украсите по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови