Годинава роденденската дата се погоди исто така после некое време само со двојки и нули, па решив оваа роденденска заради тоа да си го носи ова име.

Подготовка
1. Изматете ги јајцата заедно со шеќерот кремасто.

2. Со најмала брзина на миксерот додадете го маслото, а потоа рачно со кружни движења, додадете ги останатите состојки од кои лешниците на крајот.

3. Смесата истурете ја во плехот од шпоретот кој претходно сте го обложиле со пек-хартија и печете на 180С 15на минути, зависно од силата на вашата рерна. Изладената кора исечете ја на 3 дела.

4. Во млекото, со шеќер, ставете ги прашоците за пудинг и сварете крем. Додека е жешко додадете го чоколадото на коцки и откако ќе се стопи додадете ја нутелата. Се убаво измешајте да се соедини и оставете да излади, па измиксирајте го претходно разматениот маргарин со шеќерот во прав.

5. На страна изматете ја слатката павлака со шеќерот и капучиното. Филувајте кора-чоко, фил-капучино фил.

6. Готовата торта премачкајте ја тенко, колку да израмни со остатокот од филовите и потоа украсете ја по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови