Тиквата исецкајте ја на помали коцки.
Во тава на маслото и путерот малку пропржете го ситно исецканиот кромид. Потоа додадете ја тиквата и нека се пржи 5-6 минути. Додаде те го оризот и се заедно измешајте. Налејте го со водата, додадете ја вегетата и посолете по вкус. Оставете го да вари додека течноста испари.
Послужете го топло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани