1. Во тава на маслиново масло пропржете го исецканиот кромид.
2. Додадете го оризот, тиквичката исечена на коцки, ракчињата и се заедно измешајте.
3. Додадете ја водата или супата и зачинете по вкус.
4. Оставете го да вари додека испари течноста и оризот омекне.
5. Послужете го топло со чаша бело вино.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани