Прво се сече пилешкото месо на тенки стапчиња. Се става во тава вок да се пропржи малку. Потоа додадете го сецканиот кромид на листови и ренданиот ѓумбир. Полека нека се динста.
На страна исечете ги пиперките и тиквичката на ленти. Додадете ги во месото и продолжете да динстате. Исецкајте го едно мало чешне лук и додадете го во смесата.
На страна исецкајте го компирот на ситни коцки и сварете го. Пред крајот на варењето додадете ги резанките и доварете се заедно.
Откако се убаво ќе се издинста месото со зеленчукот, тргнете го на страна и со лажица решетка додадете ги компирот и резанките. Зачинете и се убаво полека да се измеша.
Декорирајте со сецкан магдонос.
Епа тоа е мојот денешен ручек.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови