Ставете го млекото да зоврие. Кога ќе зоврие тргнете го од оган и додајте ги густинот и шеќерот и мешајте додека не стане густо како крем.
Оставете да се излади.
Кога смесата ќе се излади додадете го маргаринот (претходно да стои на собна температура, да не е ладен). Промешајте и додадете го кокосот.
Со влажни раце правиме бомбици и во средината ставаме по еден лешник.
Ги валкаме во кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови