Путерот изматете го пенасто со миксер. Додадете ги двете врсти на шеќер па матете уште наредни 2-3 минути.
Брашното помешајте го со солта, додадете кон путерот и на крај ставете ги брусницата, ф‘стаците и лешниците. Месете додека да добиете компактна смеса која ќе може лесно да се оформува. Доколку смесата ви се гледа премногу сува, додадете 1-2 лажици вода.

Обложете еден калап за векни со проѕирна фолија (јас го користев Делимано калапот за векни). Краевите од фолијата нека излегуваат од рабовите на калапот. Ставете ја смесата внатре и убаво израмнете ја одозгора. Покријте со фолијата и ставете во фрижидер 2 часа да се стегне.
Рерната загрејте ја на 160° и во плехот од рерната ставете хартија за печење.

Извадете го тестото од калапот и отстранете ја фолијата. Сечете парчиња со дебелина од околу 1см. и редете ги во плехот. Печете ги околу 20 мин. Откако ќе се испечат оставете ги во плехот додека да се оладат па послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови