Тиквичките исечете ги на кругови.
Во чинија изматете 2 јајца. Додајте го брашното и мешајте со жица за да се разбијат грутките.
Додајте го копарот, малку сол и црн бибер.

Во округол калап ставете хартија за печење и нанесете го маслото.
Секој круг тиквичка потопете го во смесата од јајца и брашно и редете ги во калапот.
Одозгора посипете 1 разматено јајце и на крај нанесете го пармезанот.
Печете на 200 степени додека убаво зарумени.

Послужете со свежа салата и сирење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани