Сочна торта погодна за сечење во разни форми испробана и секогаш успешна. Киселата вода и шеќерот се бијат со миксер додека подзабелат, се исклучва миксерот и се додава брашното, сега мешајќи со маталка, се додава маслото и печивото. Се дели смесата на два дела во два одделни сада, во едниот дел се стават оревите и какаото, а во во другиот дел кокос. Во премачкано правоаголно тавче со масло и брашно се тура прво кафеавата смеса да се печи на 200, кога се испечи се вади и се премачкува веднаш со мармаладот, над неа се полева и белиот дел од смесата, се враќа да се доиспечи во рерна и тој. Се лади и се посипува со шеќер во прав, сечете по избор.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови