Од состојките за тесто замесете меко не лепливо тесто.
Оставете го да стаса, а потоа поделете го на 2 топчиња.
Од секое топче со раце развлечете пица.
Премачкајте ги со доматна салса, наредете го кашкавалот, соја трошките (претходно потопени со топла вода и исцедени), печурките.
Попрскајте ги со маслиново масло и малку оригано и печете на загреана рерна од 200 степени, 20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани