1. Се топи белото чоколадо ,се додава маргаринот и медот. Кога ќе се стопи се додаваат сечканите брусници.Оваа смеса се става во триаголен калап и се остава да се стегни.
2. Сега се топи црното чоколадо со маргаринот и медот.Кога ќе се растопи се додаваат оревите.Оваа смеса се истура врз белата оладена смеса. Се остава да се олади. Се сечат парчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани