Стоплете ги млекото и водата.
Додајте го шеќерот и квасецот и оставете малку да стаса.
Во подлабок сад ставете го брашното, па додајте го стасаниот квасец, маслото, жолчката и прстофат сол.
Почнете со месење.
Откако тестото ќе се умеси додајте го ренданиот кашкавал и ситните парчиња сланина претходно пропржени и исцедени од вишокот мрснотијта(пржете ја сланината без додавање на масло).
Месете уште малку додека се соединат убаво сланината и кашкавалот.
Покријте го тестото со крпа и оставете да стаса.

Стасаното тесто развлечете го во кора околу 1цм дебелина и со чаша вадете кругови.
Наредете ги во плех обложен со хартија за печење, премачкајте ги со белка и посипете со пармезан и ленено семе.
Оставете ги да стасаат уште малку(15-тина минути) додека се загрее рерната на 180 степени.
Печете додека заруменат.

Со чаша јогурт или кисело млеко ќе имате вкусен појадок.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани