Црниот патлиџан се лупи и се ренда на ренде, се меша со меленото месо се додава брашното, сецканиот кромид, јајцето и се посолува по вкус. Се меси со рака. Од готовото тесто се прават плескавици и се пржат во врело масло. Доколку сакате брашното може да го замените со суви ронки од леб. Од оваа смеса излегуват околу 12 средни плескавици.
Пријатен апетит !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови