Едноставна посна пита со готови кори, најдобра за млади домаќинки кои сакаат да приготват пита, која најмногу наликува на месена пита.

1. Најпрвин го сечеме празот и го запржуваме во тава со зејтин и сол. Се остава да олади.

2. Во еден сад ставаме кисела вода, брашо, сол, шеќер, квасец и зејтин. Со миксер ја матиме смесата. Со оваа смеса ќе ги премачкуваме корите.

3. Ја премачкуваме тавата со зејтин и ставаме една кора. Ја попрскуваме со малку зејтин и кисела вода. Ставаме уште една кора и повторно попрскуваме со зејтин и кисела вода. Ставаме трета кора и ставаме околу 4 лажици од смесата со брашно. Премачкуваме со силиконска четка. Повторно кора, повторно премачкуваме со смесата. Така правиме додека да потрошиме 2/3 од корите. Го ставаме испржениот и оладен праз, па повторно редиме кори и премачкуваме од смесата додека да ги потрошиме корите. И најгорната ја премачкуваме со смесата со брашно.

4. Питата ја сечеме на парчиња , попрскуваме со зејтин, поросуваме со сусам и ја оставаме да одмори 30 минути.

5.Питата ја печеме на 200 степени околу 15 минути, потоа намалуваме на 180 степени и печеме уште 30 минути.

6. Питата пред служење најубаво е да ја оставите 15 минути покриена со крпа.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови