1. Се мати масло јогурт шеќер јајца гриз ванилин шеќер и прашокот за пециво.
2. Се одвојуваат 5 кори и една по една со четка убаво се мачкаат со филот и се ставаат една врз друга.
3. На петата намачкана кора се ставаат вишните (види слика).
4. Се виткаат во ролат и се редат во намастена тава.
5. Се премачкуваат со филот и се печат во загреана рерна на 220с. околу 25-30мин. или додека добијат убава боја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови