Шунката, сирењето и кашкавалот се рендаат. Од сите состојки се исмесува хомогено тесто, кое на набрашнета работната маса се развлекува во правоаголна кора со дебелина од 4-5мм. Се сечи на коцки кои се пржат на загреано масло. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови