Се замесува тесто од млекото, квасецот, жолчките, вегета, компирот, маргаринот и брашното. Се остава да стаса потоа се расукува смесата се става од филот (по ваш избор) и се замотуват пирошките. Се валкат во изматените белки, па во презлата и се пржат во масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови