Убав брзински а превкусен ручек.

1. Пилешкиот стек го сечеме на парчиња со големина која сакаме. На загреано масло ги пржиме прачињата стек убаво од сите страни. Ја додаваме сецканата сланина и заедно запржуваме, па ги додаваме шампињоните и повторно пржиме заедно.

2. Додаваме неколку лажици доматен сос, зачинуваме со сол и други зачини според вкусот. Додаваме 300мл вода и оставаме на тивок оган да се динста околу15-20 минути. На крај нишестето го раствораме во малку вода и го додаваме во пилешкото. Оставаме да динста уште 2 до 3 минути.

Сервираме топло, најдобро со пире од компир.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови