1. Пилешкото месо се вари, па се сецка на ситни парчиња.
2. Сусамот се потпекува, па во голем сад се мешаат сите состојки, се става сол по желба и црн бибер.

Одлична е за со пиво!

Забелешка - ја имам правено и само со мајонез (бидејќи дома сите не ми јадат павлака) - убава е и така, но доколку сакате да биде посвежа, направете ја варијантата со павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови