1. Во еден сад ставете ги месото и морковот, а во друг макароните да се варат. Кога ќе се сварат убаво, исцепкајте го месото на парченца, а морковот ситно исецкајте го.
2. Ставете ги во еден поголем сад, па додадете ја пченката и ренданите краставички, зачинете по вкус и убаво промешајте. Ставете ги мајонезот и тартар сосот, промешајте да се соедини, ставете во кутија со капак па во фрижидер барем 2 часа за убаво да се соединат вкусовите.

Добар апетит =)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани