Пиперките, доматите и црниот патлиџан се мијат убаво и се редат во тавче , се ставаат во загреана релна и се печат 20 минути . Потоа се лупат пиперките и црниот патлиџан , а црвените домати се лупат и се цедат од водата и потоа се додаваат кај пиперките и црниот патлиџан, се става во блендер и се блендира. Кога е готово се истура во длабока чинија ( каленица ).Маслото се загрева и се истура врз пинџурот , се посолува , додава лук во прав и се промешува убаво. Се сервира со сирење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови