1.Пиперките, доматите и модриот патлиџани во рерна се печат. Кога ќе се испечат треба да се излупат, па потоа да се сомелат на машина за мелење месо.
2. Ги додавате орасите, сецканиот магдонос, лук и сол(по вкус)
3.На крај зејтинот се загрева добро и се прелива.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови