Сварете ги тестенините во поголемо количество посолена вода. Исцедете ги и оставете ги на страна.
Во тава за пржење загрејте го маслото па ставете го кромидот да се пржи заедно со сланината додека не добие убава златна боја. Додајте ги коцките месо, пропржете да добие малку боја, па додајте ги и печурките и лукот. Пржете неколку минути, посолете, побиберете и оставете го на страна.
Во еден помал сад растопете го путерот, па на него испржете го брашното, но така да остани светло. Мешајки додајте го млекото, коцката за супа и водата, па варете го со постојано мешање додека да добиете средно густ бешамел.
Загрејте ја рерната на 200 Ц.
Додајте го бешамелот во тавата со пилешкото месо, додајте ја и брокулата и сувите домати, измешајте, дотерајте го вкусот и претурете ја целата содржина во керамичка тава за печење.
Ставете ги одозгора ренданата Моцарела и кашкавалот, па печете дваесетина минути додека не добие убава боја.
Кратко, 5 - 10 мин нека отстои во тавата пред да го послужите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани