1. Во длабок сад промешајте ги урдата, јајцата и зачинете со сол по вкус. Секоја од пиперките добро измијте ја исчистете ги семките и наполнете ги со филот од урда.
2. Наредете ги пиперките во тавче обложено со хартија за печење, полејте малку маслиново масло и печете во загреана рерна на 180 степени околу 30-35 минути.

Добар апетит и забавно готвење!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани