Oд состојките за палачинки подготвуваме смеса и печеме десетина палачинки.
Потоа го подготвуваме филот.
Сите состојки добро ги сецкаме и секоја палачинка ја полниме.
Формираме перничиња кои ги валкаме во јајца и презла.
Во тава за пржење ги пропржуваме од сите страни додека не добијат убава златна боја.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани