Компирите излупете ги, ставете ги да се сварат кога се готови убаво изгмечете ги ставете сол, бибер, зачин и измешајте.
Додадете 2 лажици путер и една лажица брашно и убаво измесете го пирето. Земете од пирето и направете една топка, а потоа сплескајте ја ставете едно варено јајце и повторно направете кружна форма.
Натопете во изматено јајце и извалкајте во презла. Повторете ја постапката со преостанатите јајца.
Пржете ги во загреено масло додека да поруменат. Пред сервирање исечете ги на половина.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови