Сварете го оризот со млеко и со 4 лажици шеќер.
Јаболката излупете ги и изрендајте на големо ренде, додајте шеќер и цимет по вкус, убаво промешајте.
Во сад редете еден ред ориз, друг ред јаболка, уште еден ред ориз јаболка и покријте со ориз, украсете со какао.
вкусно е пробајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани