Декоративни и вкусни корпици..
Во длабок сад соедините ги сувите состојки освен чоколадотоа потоа додадете ги течните и добро измаесите со рака за да добиете убава мазна смеса.
Направите топчиња прилагодете спрема корпиците.
Чокладото растопете го на пареа и во секоја корпица ставете малку чоколадо, а врз чоколадото по една орео бомбица.
Оставете да се изладат и послужете .
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови