Слатката павлака убаво изматете ја со миксер. Додадете го млекото, прстофат сол и 1 лажичка екстракт од ванила. Потоа додадете ги и 5те лажици нутела и матете додека не добиете густа смеса. Ставете ја изматената смеса во сад и ставете ја во замрзнувач најмалку 6 часа да се стегне. Послужете со овошје по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови