Секогаш си ги правам јас корите за торта, домашни и најубави, но сега брзав многу и немав време па и готовите ми завршија работа =)))
Готовите кори обавезно попрскајте ги со сок или со млеко.
За чоколадниот фил ставете ги на оган млекото, шеќерот, маргаринот и чоколадото. Откако ќе се растопат, додадете ги мелените бисквити и ореви. Кога филот ќе ја добие потребната густина тргнете од оган и оставете да се излади.
За вториот фил исецкајте ги бананките и желето. Изматете ја слатката павлака и 2/3 додадете кај сецканите ореви, бананки и желе, а 1/3 оставете за да ја премачкате тортата на крај.
Се става едната кора, врз неа чоколадниот фил, па филот со слатка павлака, па втора кора, па пак чоколаден фил, па фил со слатка павлака, па третата кора. Одозгора тортата се премачкува со чоколадниот фил, а од страните се премачкува со слатката павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови