Морковите се сецкаат на кругови, лукот се сецка ситно, пиперките на кругови, се додава магдносот ситно исецкан,оцетот, зејтинот и се додава сол по вкус,се меша се убаво и се остава 1 час да стои. По 1 час се собира во тегла се стега убаво и се превртува наопаку, се чува на суво и темно место.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови