Ставете ги во блендер сите состојки и измиксирајте ги.
Смесата претурете ја во 2 високи чаши.
Ставете шлаг пена, прелијте со чоколаден и овошен прелив.
Земете по една цевка и уживајте.

За летните жештини, подобро е ако јаготките претходно ги замрзните, а, и сите други состојки, нормално, треба да се од фрижидер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани