Ова се лесни сусамки од само две состојки.
Најпрво земаме хартија за печење и ја премачкуваме убаво со масло за готвење, тука ќе ја истуриме смесата. Сусамот го истураме во загреана тава (премачкана со масло и убаво избришана со салфетка, да не биде многу мрсна). Го потпекуваме додека не смени малку боја. Кога ќе биде готов го истураме медот во тавата и мешаме додека смесата не се соедини. Во сусамот истураме и прстофат морска сол, од она што го најдов на интернет тоа е за да останат зрната сусам кревки.
Ја истураме смесата врз хартијата за печење и ја оформуваме, чекаме малку да се излади, и да се стегне, па потоа сечеме форми по желба.

Совет - за да не ви се лепи смесата на ножот, сечете преку хартијата.

Јас ја исеков смесата на долги ленти, и потоа лентите ги обликував да бидат заоблени. За да не ви се лепи смесата на рацете кога ги обликувате, премачкајте ги рацете со маслиново масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови