Прво се матат јајцата со шеќерот, па се додаваат маслото, млекото, пецивото и брашното.
Убаво се меша и од смесата се тура во калапи за мафини
На секое калапче се става по една коцка чоколадо
Потоа одозгора се ставаат по 6-7 вишни.
Се печи, се ставаат на решетка да се изладат, се попрскуваат со шеќер во прав и се служат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани