Количината е за 12 мирисни мафини.

Најпрво се гмечи бананата, се додава стопениот маргарин, медот, матените јајца, млекото, пецивото, оревчето и на крај брашното измешано со какаото. Се полнат хартиените кошнички кои се во модли од мафини.Се печат на 180-25мин. Кога ќе оладат се филува со шлаг и стопена чоколада.Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови