Лесно, брзо, вкусно ручече.

1. Во намрсена огноотпорна тава се ставаат макароните, па пилешкото сечено на коцки (прво расечено на половина, па на ленти и коцки), а потоа доматите сечени на коцки.
2. Во длабока чинија се мешаат јајцето, киселата павлака, водата, зачините (сол ставив поголемко лажиче, а може и плус малку) и се прелива преку доматите.
Најгоре се става ренданиот кашкавал.
Се покрива и оди во загреана рерна на 200 степени околу 50 мин..

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови