Коцката за супа се става во пола литар вода да зоврие и се трга на страна. Месото се чука убаво и се валка во брашно, потоа се става на малку масло да се зацрвени. Во истото масло каде што се пржеше месото се става сецканиот кромид да се запржи и тој, кога е запржен кромидот се додава доматното пире, сецкано лукче, водата со коцка супа, брашното и месото и се остава да се крчка 40 минути. Се сервира со пире од компир.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови