Се замесува тесто од брашното, млака вода,стасаниот квасец во млекото,солта шеќерот и се остава да се одмори околу 1час-да стаса.
Стасаното тесто се дели на 4 дела кои се сукаат како кори и се премачкуваат со филот, па се виткаат во ролатчиња.Ролатчињата малку се истегнуваат да бидат потенки и се сечат триаголници кои убаво се премачкуваат со преостанатата белка и се печат 20минути на 170
фил
Се матат жолчките со маргаринот додека се добие кремаста смеса

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално