Екстра вкусен куглоф со празничен мирис.
Постапката е следна
-Јајцата,маслото и млекото и мешавината за тесто Фантазија се подготвуваат според упатството на кутијата.
Јас додадов плус рендана кора од еден портокал, толчени карамелизирани ореви и рендано чоколадо.
Куглофот се пече според упатството ама најдобро вие да си проверувате со чепкалка.
Печениот куглоф оставаме да се олади и потоа го прелеваме со стопено чоколадо и на крај наросуваме со шеќер во прав.
Ви ги препорачувам овие мешавини на Фантазија бидејќи навистина се вкусни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови