Ви ги претставуваме новите Делимано Фантазија силиконски калапи за печење.

Готвењето со нив е лесно и забавно. Лесно се чистат и едноставно се чуваат на мал простор. Овие весели портокалови силиконски „играчки“ ќе ви ја разведрат кујната и ќе ви ја разбудат фантазијата.

Калап за мафини: Испечете мафини за неколку минути, за семејството и пријателите – или изедете ги сами. Мафините никогаш нема да излезат од мода!

Калап за куглоф: Куглофот е класичен калап кој ќе ви послужи за печење колачи, но и да направите желе во боја за детските забави...замислете го воодушевувањето кога ќе го послужите на масата.

Калап за векни: Испечете векни леб или, пак, полнет ролат од месо во овој практичен калап. На крај само превртете го готовото јадење на масата. Нема стрес.

Округла тавa: Чизкејк, овошна пита, торта... да, можно е. Изборот е голем, одберете вие!

Правоаголна тава: Слатко или солено, колач или печен компир...Оваа тава е практична за секоја намена.

Па, што чекате? Одберете го омилениот Делимано Фантазија калап, или уште веднаш целиот сет и започнете со готвење..