Подготовката е сосема едноставна и не бара многу време, простор и труд.

Јајцата се матат со малку сол, потоа се додаваат останатите состојки се меша убаво и се става во претходно намачкан куглов со маргарин и посипан со сусам.
Се пече околу 30 минути на 200 степени во зависност од релната, ако е послаба и до 45 минути може да се пече. Се сервира со домат, павлака, мајонез .. по желба

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови