Топло ви ја препорачувам чорбава. Има преубав вкус.

Подготовка:
1. Во касерола ставете го маслото да се загрее. Додајте го сецканиот кромид, целер и компирите, исечени на помали коцки. Пропржете, додека кромидот малку подомекне. Додајте го карфиолот исечен на мали цветови. Пропржете уште 1 минута. Додајте го мешаниот сув зачин, сол и бибер.
2. Налејте ја топлата вода, да го облие убаво зеленчукот. Варете на потивок оган 20 минути. Откако ќе се свари, додајте ги ситно сецканите лешници и изблендирајте со рачен блендер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани