Компирите ги сецкаме на поситни коцки. Ги ставаме во плек ставаме 3-4 лаж масло и сол. Ги печеме во згреена релна на 220 степени околу половина час.

Го подготвуваме сосот.
Кромидот го сецкаме и пржиме на малку масло го додаваме и исецканиот лук. Кога кромидот ќе омекне го додаваме и доматот, пржиме додека да се згусти сосот во меѓувреме додаваме малку сол не многу бидејки се солени компирите и бибер. Во испечените и топли компири го додаваме сосот можете да измесате се заедно или само да посипете врз компирите. Ваков комир можете да послужите како гарнир.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови