Пак пробував нешто, затоа и дозата е толку мала, ама многу вкусни испаднаа посебно мирисот додека се печеа, па наредниот пат повеќе ќе биде.
Перцата ги сецкаме многу ситно, а морковот го рендаме на најситно.
Го месиме тестото заедно со пецата и морковот.
Оставаме тестото да стаса.
Откако ќе стаса расукуваме кора и сечиме на триаголници. Го мотаме секое парче како соленка. Ставаме во намрсена тава, ги премачкуваме со јајце и наросуваме сусам. Печеме околу 45мин. на 220 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови