Изрендајте го кашкавалот или сирењето, во него додадете брашното измешано со пецивото, во него додадете ги јајцата, размешајте, правете топчиња и испржете ги.
Блиц рецепт, а ќе се право изненадување.
НАПОМЕНА - доколку кашквалот не ви е солен, можете да си додадете сол.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови